17. - 29. 9. 2015 - Tak jsem si opět udělala výlet na Moravu do Třebíče za kamarádkou Gabčou do chovatelské stanice Jitřenka Moravia. Její chovatelská základna se před necelým měsícem rozrostla o další pinčí zlobidlo, a to o jejich odchovance Bayrona. Doma mu říkají Berry. Berry strávil měsíc u nového majitele, který si z něj bohužel chtěl udělat dobrmana a bez vědomí chovatelů mu nechal kupírovat ocas. Poté si ho vzali zpět k sobě, protože nebyl v příliš dobré fyzické ani psychické kondici. Teď po měsíci zpět ve svém rodném domově je Berry skvělé štěně. Je milý, hravý a velmi energický. Jediné co, je velmi závislý na Gabče. Proto ho chodím ráno venčit kolem bytu, aby si zvyknul na to, že s ním není jen jeho panička. I přes těžší začátky jsme s dobrůtkami obešli byt a teď už mu chození pouze se mnou nečiní nějaké zvlášní problémy.

Se smečkou jsme chodily každý den na procházky a člověk by nevěřil, kolik má pinč, včetně mladého Berryska, energie. Dvě hodiny lítání a smečka se stále necítila nijak zvlášť unavená.

 
Bayron Jitřenka Moravia                                              Airin Jitřenka Moravia, Bayron, Daystar Safira Harmony Star
 

18. - 21. 6. 2015 - Pomohla jsem Gabče vybrat krycího psa z Německa na Airinku, takže jak jinak, než že jsem se musela jet na ty "naše" dětičky podívat. Narodilo se jich 10. V době mého příjezdu jim bylo již kolem 8mého týdne. Vše se točilo kolem štěňátek. Když zrovna nespala (to byla nejsladší), tak kníkali, prali se, baštili a nebo víte co.... někteří se naučili přelézt přepážku u ohrádky. Takže se muselo dávat pozor, kam šlapeme, protože štěňátka číhala opravdu všude:)) nepohrdli ničím na hraní, snad až na hračky k hraní určené. Boty nebo pantofle jsou přeci o dost lepší.
Vyvezly jsme štěníky na zahradu. Byla sranda sledovat, jak se každý z nich rozutekl na jinou stranu. Horší bylo je poté shánět pořád dohromady. Přinesly jsme jednoho a zdrhli další dva. Myslela jsem si, jak si s prckama venku užijeme a odpočineme. Omyl. Po návratu domu jsme obě padly a usnuly. I štěníci, naštěstí.
Při odjezdu jsem měla co dělat, abych nečapla jedno štěně a neodjela s ním. Byli vážně kouzelní. Ale doma by mi to neprošlo, hlavně u Samíka:)

 
 

Jitřenka Moravia

Chovatelská stanice německých pinčů
JITŘENKA MORAVIA


Návštěvy

TOPlist