24. 12. 2011 - 1. 1. 2012
- Vánoce byly skvělé! Dostal jsem spoustu dárečků! Nový pelíšek, dobrůtky, plyšáky a dečku. Taky se láduju cukrovím. Panička mi moc dávat nechce, tak jenom malinko, aby mi nebylo špatně.


26. 12. 2011 jsme všichni odjeli na týden na chalupu. Měl jsem šílenou radost a lítal jsem po zahradě jako čert. Vše jsem očůral a čekal, až půjdeme ven. Pak jsme tedy šli a já se večer vrátil spokojený a unavený.

Celý týden jsme chodili na procházky a pracovali na zahradě. Nevím, proč se páníci tak rozčilovali, když jsem rozhrabal to listí, co nahrabali na velké hromady. Alespoň byla legrace! Taky jsem jim kradl lojové koule pro ptáčky a myslím, že je potřebuji víc než nějací ptáci, ale stejně mi je rychle zabavily.

Jeli jsme i koupit něco málo pyrotechniky. Mně se to moc nelíbilo, tak jsem zůstal doma. Cukroví tam bylo taky... Nemůžou se divit, oni jsou venku a mě nechjí doma samotného s krabicí cukroví, snad si nemysleli, že se na ní bude jen dívat ne?
Když jsme se vraceli, bylo mi to líto, protože se mi tam moc líbí. Měl jsem tam i trochu sněhu, ale mohlo to být lepší.
Doma jezdím s paničkou na kole, protože sáňkovat ani bruslit nemůžeme.


24. 12. 2011 - Tak a je to tady! Moje druhé Vánoce v životě. Svoje dárečky už objevil, byly mi však rychle odebrány. Tak se potom pochlubím, co jsem vše dostal! Tak se mějte všichni moc krásně a veselé Vánoce!


21. 12. 2011 - Dnes jsem byl již podruhé tento týden u kámoše Káji (Carlos Čertovo kopýtko). Přibral jsem s sebou kámošku Kiru (viz Přátelé). Jeli jsme asi 20 minut autobusem. Byl jsem trochu nervózní, ale zvládl jsem to. S Kájou i Kirou jsme se bezvadně vyřídili. Mám pár šrámů, když jsme se s Kájou trochu "porvali". Kira mezi nás vlítla a rozdělila nás :D. Byli jsme na procházce asi 2 a půl hodiny a doma jsem lehl a probudil se tak akorát na večeři :)


18.-20. 11. 2011 - Už v pátek jsem se svými páníky vyrazil na Slovensko do Nitry na výstavu. Moc jsem se těšil, už jen kvůli tomu, že pojedeme autem, a to já moc rád :). Měli jsme zpoždění a dorazili asi v 9 večer, protože byla ucpaná D1. Ale dojeli jsme šťastně a ubytovali se. Páníček zjistil, že si doma zapomněl všechno oblečení a měl jen to, co měl na sobě, ale s pracím práškem a topením jsme to zvládli.

Ráno jsme vstávali a jelikož jsme se ubytovali naproti výstavišti, za 3 minutky jsme tam byli pěšky. U kruhu jsme si našli místečko mezi dobrmany a boxery a čekali, až přijdeme na řadu, byli jsme předposlední. Ale uběhlo to celkem rychle a když jsem přišel na řadu, dostal jsem CACe. Dále jsem běžel o CACIBa s Jetíkem (Jet Set Black Bohemia). Vyhrál jsem. O BOBa jsem byl s fenkou Madison (Dark Angels Madison Magic Dragon) a zase jsem vyhrál. Páníčci ze mě měli radost, ale byli jsme všichni dost unavení, tak jsme si šli odpočinout na pokoj.

Druhý den bylo vše stejné. Ale rozhodčí byla podstatně přísnější. Byla to ruska, a jakmile nějaký pes v kruhu projevil agresi nebo neposlouchal, odcházel z kruhu s neposouzením nebo s D. Z asi 22 boxerů jen 7 mělo známku výbornou a jen 5 z nich mělo titul. Já jsem u ní měl CACe, CACIBa a BOBa. Páníci ze mě měli zase obrovskou radost. I přes doporučení účasti na závěrečkách jsme se nezúčastnili. Chtěli jsme domů. Když závěrečky začínaly, už jsem si doma baštil večeři :)

Hrozně mě bavilo jezdit výtahem a běhat po prázdných chodbách hotelu. A moc jsem si to tam užil.

Fotky z výstavy ZDE


11. a 12. 11. 2011 - Setkal jsem se s Carlosem Čertovo kopýtko. Je to syn mého strejdy Donečka. Sedli jsem si, vyhráli jsme si a doma pak usnuli jak zabití. Byli jsme na agility a Kája to napoprvé uměl moc dobře. Před agilitěním se cvičila poslušnost. Bylo tam hodně psů, tak jsem se ze začátku nesoustředil skoro na nic. Ale pak jsem zjistil, co má panička za dobrůtky a začalo mě to zajímat víc. Na agility jsme byli asi 2 a půl hodiny, proto není divu, že jsem byl unavený.

Když jsme šli domů, připojil se k nám pes. Byl to velký černý, dobře krmený labrador. Byl hodný, ale mně se jeho společnost moc nelíbila. Rozhodlo se, že se zavolá na odchytovku, protože běhal i po silnici. Odchyt přijel a nějaká paní vykoukla z okna, že bude asi sousedů, že jim pořád utíká černý labrador. To paničku naštvalo, protože byla hrozná zima, já se klepal a bylo už pozdě. Domů jsme přišli zmrzlí na kost, ale s vědomím, že se tomu pejskovi nic nestane.


S Kájou a ostatními jsem si dnešní den krásně užil a teším se, až Kája zase ve čtvrtek přijede!


9.-18. 10. 2011 - Celé toto období trénujeme agility, chodíme na procházky a zdokonalujeme mojí poslušnost. Máme naplánované výstavy do konce roku a možná i na příští rok, alespoň do začátku. V agilitění jsem se zlepšil, v poslušnosti taky :) Také jsem byl víkend na chaloupce a moc se mi tam líbilo. Z agility mám fotky, cvičím spolu s dvěmy psímy kamarádkamy :-)

• We train agility. I am handy and better. After training, I always play with my dog´s friends - two girls :-). I have a planned Shows in autumn 2011 and spring 2012 :-)

Fotky ZDE (photos here)


25. 9. 2011 - Dnes jsem vstával brzy. Naložilo se vše do auta a jelo se do Polska. Cesta dlouhá asi 250 km, díky tomu, že v Polsku nemají dálnice trvala asi 4 a půl hodiny. Ale dobře jsme dorazili a přijeli jsme mezi prvními. Asi hodinu trvalo, než se kolem našeho kruhu začali shromažďovat i ostatní psi.

Na této výstavě byli jen 3 NP a to jeden z Německa, Polska a my. Docela ostuda. A škoda. Německá fena v šampionech měla CACIB (fena se zvláštně pohybovala a měla špatnou hlavu, špatně ovladatelná) a polský pes v mladých nedopadl nijak dobře - jeho majitel se hádal s rozhodčím a na celé kolo mu nadával.
Já sem se hezky předvedl, akorát jsem nestál moc dobře, takže nám v posudku strmé končetiny. Ale příště to bude lepší. Dostal jsem V1, CWC, CACIB a BOB. Páničci ze mě měli radost, ale na záverečky jsme nečekali, protože to nemělo cenu a kolem 13 hodiny jsme vyrazili domů. V autě jsem spinkal a doma na mě čekala mňamka. Ještě jsem se prošel a vylítal s Kirou. Teď mám na měsíc od výstav volno, jupíí !!

• Today I was at International Dog Show in Poland in Wroclaw. The journey lasted 4, 5 hours. I was there first and in about an hour the other dogs started coming.
There were only 3 German Pinscher. One from Germany, Poland and we. That is a shame. The German female was not quite good. Polish dog in the class junior didn´t fare well. I was nicely shown, but my pose wasn´t very good. In my show review, the steep front legs, but it is only because of my pose. Next time it will be better. My result is Exc1, CAC, CACIB, BOB. My owners were very happy! I was not the final competition. I am going to next Show to Slovakia - Nitra - 19. - 20. 11. 2011

Fotky z výstavy (photos from show)


19. 9. 2011 - Ubytoval jsem se v hotelu přímo naproti výstavišti, kde byla pořádána výstava. Hotel byl plný rozhodčí, potkával jsem je úplně všude :D. Ráno jsem vstal, šel se vyvenčit, napapat a páníci ověšení mojí boudičkou, foťákem a dalšími nezbytnostmi kráčeli na výstaviště. Byl jsem tam jako první pinč. Na řadu jsem se dostal asi v 11 hodin. Dobbešek zase nechtěl ukázat zoubky, tak odešel. Paničku to mrzelo a pevně doufáme, že se to příště povede! Můj konečný výsledek byl V1, CAC, CAC CMKU, Národní vítěz, BOB. Opět ve velmi silné pinčí konkurenci.
Potkal jsem tam fenečku Afru (CALIFORNIA’S AFRA STAR OF ELUNE) a moc se mi líbila, povahově je super, hodná, milá, prostě úžasná!!
V závěrečné soutěži vybíral pan Vladimír Adlt, dlouho se na mě díval, ale nakonec vybral jiné pejsky. Stejně na mě byli pánečci moc moc pyšní!
Cestou domů nás chytl déšť. Doma na mě čekalo hovězí masíčko a pelíšek. Cestování mě moc moc baví, tak jsem si to užil :) Doma jsem se najedl a spal jak zabitý :)

!! Gratulujeme všem !!
Fotky z dnešního dne (photos from show)


18. 9. 2011 - Chystal jsem se do Brna na víkend, jak jinak než vystavovat. Připravený jsem byl, ale balení bylo zase na poslední chvíli. Dorazil jsem jako jeden z prvních. Panička mi chvíli říkala, co to přichází za pejsky a pak ztratila přehled. Byl tam velký prostor, tak jsem se mohl vyběhat. Pak začala výstava. Měli jsme jít jako první, ale jeden pinčík se opozdil, tak jsme se přesunuli na konec! Byly tam malé čarodějničky z CHS Bel Faaro - naprosto úžasné!

Když na nás přišla řada, šel jsem do kruhu s bráškou Dobbeškem (Extra Happy). Dobby nechtěl ukázat zoubky, tak odstoupil a zůstal jsem sám. Můj celkový výsledek byl V1, CAC, Nejlepší pes. O BOBa jsme běželi s fenkou Lili (Fantastic Melody vom Awarenring) a pejskem Berrym (Cranberry Čertovo kopýtko). Vyhrál Berry po tom, co jsme asi 7x běželi, protože se paní Ovesná nemohla rozhodnout :D. Gratulujeme Berrymu!! Dostal jsem se mezi 3 nejlepší psy výstavy v opravdu silné konkurenci!

Výsledky výstavy (show results)
Fotky z dnešního dne (photos from show)


28. 8. 2011 - Dnes jsem si naposledy zaběhal na chalupě, zaplaval si, prohnal kozy a odpoledne vyrazím domů. Nikdo se neteší, ale bohuže, prázdniny končí... Až se vrátím, půjdu v úterý na Agility, tak jsem zvědav, jak mi to půjde :) Ouško se krásně hojí, je to vidět, ale krásně se to zatáhlo :)


24. 8. 2011 - Zatím se zdá, že se budou rány dobře hojit, otok se podstatně zmenšil a pořád desinfikujeme. Také podáváme ATB, vitamíny na podporu hojení a mastičku. Vaří se všechny druhy masa a zatím mu chutná :)
Má i energii na zlobení, tak to asi nebude zas tak špatné! :D


23. 8. 2011 - Dnes vyvrcholila ignorace sousedů a naprostá tolerance jejich nevychovaného psa! Sam byl dnes na veterině s tržnou ranou za uchem, na krku a procvaknutým pravým uchem.


18. - 21. 8. 2011 - Jééžiš! Ty prázdniny tak rychle utíkají. Byl jsem navštívit kozy s kůzlaty, "lehce" jsem je prohnal a taky máme fotky :). Snažíme se houbařit, ale moc to nejde, protože nic neroste. Zato je poslední dny pořádné horko, tak jezdím k večeru na kole a koupu se v bazénu, abych se zchladil. Dnes ke mně přišla na návštěvu kamarádka Karen - asi 8-mi letá fenka Zlatého retrívra, tak jsme se šli projít. Taky jsem na kole potkal kámoše Kubu - Yorkšírský teriér - tak jsme taky lítali jak šílenci :D. Fotky jak sem tak na Rajče dodáme, až budeme doma, což bude kolem 28. 9., protože tady to není možné :(.


2. - 6. 8. 2011 - Tak jsem konečně na chaloupce. Moc se mi tu líbí, běhám s páníky na kole, zkouším se koupat v bazénu a chodím na houby, borůvky a brusinky. Hrozně mě baví vymetat v plné rychlosti louže v lese. Jinak si plánujeme výlet a výstavy na podzim. Máme nějaké fotky, tak je nahrajeme, až bude čas - nejspíš večer. Celý den trávíme poleháváním a večer se jde na procházku, blbneme na louce. Já jsem objevil poníka a kozy s kůzlaty a moc se mi líbí, zítra se na ně půjdu podívat :)


28. 7. 2011 - Dnes jsem se vrátil jsem se z hlídání a měl jsem velikou radost, že páníky zase vidím! Zase mi prasklo ouško, tak mi ho panička maže, aby se mi zahojilo. Doma jsem zas patřičně rozmazlovaný (odměňuji se tím, že pořádně hlídám - viz druhé foto) a už se moc těším na chaloupku, kam pojedu za pár dní. Budu běhat venku a jezdit s páníkama na kole, tak snad těch minimálně 15 km zvládnu :). Jinak jsem docela unavený, tak odpočívám a večer se půjdu projít do parku s paničkou a foťákem.


11. 7. 2011 - !! VÝSLEDKY RTG - B/B - TÉMĚŘ BEZ NÁLEZU !!

 


1. 7. 2011 - O prázdninách jsem na hlídání u známých. Páníci jsou na táboře a pak pojedou k moři. Já s nimi pak na zbytek prázdnin pojedu na chalupu. Tam se moc těším. Na mezinárodku do Innsbrucku nejedu, což mrzí paničku, a mě také, chtěl jsem se tam kouknout a předvést. Taky bych se rád zajel podívat na Červenou Lhotu v Jižních Čechách nebo do Hluboké, tak budu doufat že to vyjde :)


1. - 3. 6. 2011- chodíme s paničkou na procházky a cvičíme poslušnost


4. 6. 2011 - byl jsem po měsíci cvičit agility. Docela mi to šlo, ale bylo hrozné vedro, takže mě to ke konci nebavilo. Hrál jsem si s pejskama a seznamovali jsme se, protože je tam pár dalších psů, které ještě neznám. Byli tam i kozy a oslík Pedro, tak jsem se na ně tak koukal, jéé, kéž by mě za nimi pustili! Pořídili jsme fotky které jsou ZDE. Jinak na další trénink půjdeme asi za 2 týdny a v pondělí se chystáme jít na RTG, tento týden se to nestihlo.

  


22. 5. 2011 - v neděli jsme byli na výstavě v Litoměřich. Všichni psíci byli nervózní, bylo horko a tak. Já jsem byl dost rozjívený a nechtěl jsem vůbec být v boudičce. Byl tam kámoš Ebonit a nějaké holky a prostě mi kluci jsme si konkurovali a dělali na sebe pošklebky. Páníčci říkají, že na štěňátka mám ještě čas, jsem pěkný vyspělý kluk, ale to jim nevysvětlím. Pak jsem se trochu zklidnil. V kruhu jsem byl poprvé docela zmatený, ale pak o CACe a CACIBa a BOBa jsem byl v pohodě. Měl jsem V1, CAC, CACIB, BOB. Moje sestřička Bettynka VD1, tak mě to mrzelo, ale zadaří se příště. Na závěrečnou soutež jsme nešli, protože bylo horko a bohužel tady pinčíci nemají moc mezi velkými huňáči šanci, nejsme moc zámí, trochu přehlížení. Ale páníčci na mě byli moc pyšní a já jsem se už těšil domů. Pak jsem měl ještě návštěvu, šel na procházku a vykoupat se :) Fotky ZDE

  


15. 5. 2011 - v neděli jsme byli na MVP v Praze. Potkal jsem tam kamaráda Ebonita Od Čtyř Bříz, Bairu Od Čtyř Bříz a brášku Dobbyho (Extra Happy). Páníci si povídali a my se chtěli seznámit. Ale jsme už velcí psí kluci, tak jsme se moc nemuseli. Získal jsem hodnocení V1, CAC, res. CACIB - posudky z obou výstav najdete v sekci Výstavy. Měl jsem silnou konkurenci - Ebonita a 2 pinče z Německa, tak ze mě měla panička radost. Dobby V1, CAJC - čímž splnil podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion. Gratulujeme :)! Fotky jsou ZDE

              
             Extra Happy                                                         Emerson Sam


        O CACIB


14. 5. 2011 - o víkendu jsem byl na speciální výstavě pinčů v Letňanech. Docela jsem si to užil. Panička mě nechala v postoji "na volno", protože tak stojím nejlépe. Setkal jsem se tam i s bráškou Rickym (Enricco Ricky) a sestřičkou Bettynkou (Elizabeth). Bettynku přijela vystavit a uchovnit moje bývalá maminka. Byl jsem moc rád, že jsem ji viděl. Páníčci si povídali a já baštil piškotky a hrál si s Betkou, tak to uteklo celkem rychle a než jsem se nadál, byl jsem v kruhu. Měl jsem to rychle za sebou. Získal jsem hodnocení V1, CAC, Vítěz speciální výstavy pinčů 2011 a BOB - tím jsem splnil podmínky pro udělění titulu Český Junior Šampion. Ricky - V1, CAC a Betka V1, CAC, Vítěz speciální výstavy pinčů 2011, tak z nás měli páníci radost. Pak přišla bonitace. Já a Ricky jsme měli trochu problémy s tím, ukázat zoubky, ale nakonec se povedlo. Všichni tři jsme uchovnění, stejně tak náš bráška Dobby (Extra Happy) - V1, CAC, Nej. mladý na klubovce v Rychetách. Všem moc gratulujeme. Fotky jsou TADY a TADY - od M. Lemešové

       

         
        Emerson Sam                                                           Elizabeth - "Betty" 

Jitřenka Moravia

Chovatelská stanice německých pinčů
JITŘENKA MORAVIA


Návštěvy

TOPlist